Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane
Salus

UA

КАБIНЕТ B2B

UA

КАБIНЕТ B2B

Все про алгоритми управління опаленням

Назад

У цій статті ми детально розкажемо про терморегулятори: як вони працюють, які алгоритми використовують та як обрати пристрій, який підійде саме для вашої системи опалення.

Розпочнімо з основ:

Типи опалення

При радіаторному (конвекційному) опаленні радіатор швидко нагрівається, а отже, і приміщення прогріваються так само швидко —  від декількох до 20 хвилин. Проте й охолодження відбувається так само стрімко, через що цю систему ще називають низькоінерційною. 

При підлоговому опаленні все навпаки: поверхня нагрівається слабо та повільно, але так само повільно й охолоджується. Таке явище ще називають тепловою інерцією, а саму систему — високоінерційною.

Пам’ятайте, що не всі алгоритми підходять для конкретного виду опалення: для кожного виду існує найбільш підходяща система управління.

Як терморегулятор управляє опаленням?

В терморегуляторі керує опаленням алгоритм — це вбудована схема обігріву, яка відповідає за підтримку певної температури у приміщенні. Ефективність і функціональність пристрою залежить саме від цього алгоритму. Їх існує декілька типів:

1. Гістерезис

Гістерезис — це найпростіший двохпозиційний алгоритм (увімкнути/вимкнути). Він працює наступним чином: наприклад, значення гістерезису встановлене на ± 0,5 °C, а бажана температура приміщення — 23 °C. Даний алгоритм надсилає котлу сигнал «увімкнути», коли температура впаде до 22,5 °C, і команду «вимкнути», коли температура сягне 23,5 °C. Цей алгоритм не є високоточним, але й не перенапружує пристрій.

При управлінні опаленням по гістерезису відбуваються постійні коливання температури — нагрівання, охолодження, нагрівання, охолодження і так далі. Тому такий спосіб управління опаленням підходить тільки низькоінерційним системам — наприклад, радіаторним. При цьому гістерезис не рекомендується використовувати в термостатах для теплої підлоги через високу інерційність останньої.

2. Широтно-імпульсна модуляція (ШІМ, PWM)

Широтно-імпульсна модуляція — більш ефективний алгоритм. Він також працює в межах двох позицій (увімкнути/вимкнути), але ще він враховує час нагрівання як додатковий параметр. У ШІМ різниця між заданою і поточною температурою визначає, як довго буде працювати нагрівальний пристрій.

Цей процес відбувається на основі заданої таблиці формул. Для кращого розуміння переведемо цей механізм в правило. Якщо різниця між поточною і бажаною температурою складає X — нагрівальний прилад включиться на Y (заданий час нагрівання). Невелика різниця означає короткий час нагрівання, велика різниця — тривалий (адже різні приміщення нагріваються за різний час). Саме через свою особливість, урахування часу нагріву, алгоритм ШІМ відмінно підходить для управління теплою підлогою.

3. Пропорційно-інтегрально-диференціююче (ПІД, TPI) регулювання

Пропорційно-інтегрально-диференціююче (ПІД) регулювання — це алгоритм, подібний до попереднього ШІМ, але він має абияку перевагу: здатність самостійно навчатися. Алгоритм не працює за формулами, а замість використання шаблонів «вчиться»: так, після «навчання» термостат вже «знає», скільки часу повинен працювати котел, щоб досягти бажаної температури в призначений час.

ПІД-регулювання вважається більш ефективним алгоритмом, ніж його попередники, оскільки він миттєво розраховує час роботи котла. Завдяки цим розрахункам, термостат буквально «передбачає» падіння температури і раніше вмикає нагріваючий пристрій. Швидка реакція та здатність самостійно навчатися дозволяє ще більш точно управляти опаленням.

4. Внутрішня температурна компенсація навантаження (ITLC)

Внутрішня температурна компенсація навантаження — це високотехнологічний алгоритм підтримки температури, просунута версія попереднього ПІД-регулювання. За рахунок регулювання часу відкриття/закриття приводу цей алгоритм ще більш точний. А це означає ще краще управління опаленням.

Управління опаленням за допомогою термостатів SALUS Controls

Компанія SALUS Controls пропонує різні моделі термостатів, які підходять для кожної окремої системи опалення. У порівнянні з терморегуляторами інших марок, у SALUS Controls ви можете обрати пристрій з алгоритмом, який буде найкраще підходити до саме вашого типу опалення.

Ми розробили і впровадили у наші терморегулятори більш точні алгоритми, ніж широтно-імпульсна модуляція, яка використовується у більшій частині термостатів на ринку. Ось декілька прикладів:

 • термостати, призначені для теплої підлоги, крім гістерезиса оснащені ще 3 алгоритмами: ПІД-регулюванням, ШІМ та внутрішньою температурною компенсацією навантаження;
 • радіаторні системи разом з термоголовками підтримують як стандартні, так бездротової моделі серії SALUS Smart Home.

Розглянемо декілька конкретних моделей терморегуляторів SALUS Controls:

VS30W

Дротовий програматор температури (модель прихованого монтажу — установка в корпусі діаметром 60 мм) з системою ШІМ і можливістю створення розкладів. Ця модель використовується для управління нагріванням або охолодженням поверхні: наприклад, теплою підлогою. Через центр комутації термостат допомагає заощаджувати на опаленні — він знижує температуру приміщення в нічний час. Термостат VS30W працює з центрами комутації типу KL08NSB або KL06-M (230 В), а також з термоприводами типу NC або NO.

HTRP-RF(50)

Бездротовий програматор температури на батарейках з ПІД-регулятором і входом для додаткового датчика температури підлоги/повітря. Ця модель використовується для бездротового управління пристроями SALUS Smart Home (центр комутації KL08RF, головка TRV, модуль управління RX10RF). Його можна використовувати в автономному режимі — через координатор CO10RF, та онлайн — через інтернет-шлюз UGE600 і мобільний додаток SALUS Smart Home. Користувач може створювати власні розклади, а в режимі онлайн ще й різноманітні сценарії керування своїм будинком.

VS20BRF

Бездротовий програматор температури з живленням від батарейок. Має клеми для підключення додаткового датчика температури підлоги/ повітря або присутності. Цей регулятор використовується для бездротового управління пристроями SALUS Smart Home (центр комутації KL08RF, радіаторна головка TRV, модуль управління котлом RX10RF). Він може працювати як тижневий програматор, добовий регулятор або програматор ГВС в автономному режимі — з координатором CO10RF, або онлайн — через інтернет-шлюз UGE600 і мобільний додаток SALUS Smart Home. Є можливість створення власних розкладів, різноманітних сценаріїв, а також цей термостат працює з голосовим помічником Amazon ALEXA.

Quantum SQ610

Багатофункціональний регулятор з живленням від 230В, який може працювати як автономно, так і через дротове підключення. Він призначений для управління продуктами серії SALUS Smart Home. Може управляти опаленням в автономному режимі (через CO10RF), або онлайн (через UGE600 і мобільний додаток) і в дротовому (з прямим підключенням до пристроїв: наприклад, центр комутації KL08NSB, котел).

Quantum SQ610 має такі переваги:

– вбудований датчик вологи

– можливість вибору алгоритму управління (внутрішня температурна компенсація навантаження, гістерезис: ± 0,5 °C або ± 0,25 °C);

– вхід для додаткового датчика (температура/присутність);

– блокування PIN-кодом і установка меж температури;

 • функція комфортної теплої підлоги.

– стильний ультратонкий дизайн

Крім цього, інноваційна модель Quantum також оснащена функцією оптимізації на основі алгоритму внутрішньої температурної компенсації навантаження — OPTIMUM START / OPTIMUM STOP:

1. Коли увімкнена функція OPTIMUM START, термостат заздалегідь надсилає джерелу тепла команду нагріву. Так, у встановлений час досягається задана для приміщення температура.

2. При OPTIMUM STOP термостат діятиме протилежним чином: він розрахує час охолодження системи та  заздалегідь відключить джерело тепла, щоб знизити температуру в приміщенні у певний проміжок часу.

3. Обидві функції є опціональними — їх можна вручну вмикати/вимикати. В результаті, ми не жертвуємо комфортом і зменшуємо витрати на опалення — це зручно та заощадливо.

Контакти
Почати співпрацю

Контакт


ТОВ «САЛУС КОНТРОЛС УКРАЇНА»

вул. Хмельницька, 10 оф. 188A 03115, Київ, Україна


Час роботи офісу і складу:

Пн-Пт: 9:00-18:00, перерва: 13:00-14:00
Сб-Нд: вихіднідні


Загальніпитання, замовлення:

+38 (044) 334 59 24 (багатоканальний)
+38 (067) 580 30 65 (багатоканальний)
info.ukraine@salus-controls.eu


Техпідтримка:

+38 (044) 334 59 24 (вн.:201)
+38 (067) 6278001 (прямий)
service.ukraine@salus-controls.eu

  ІнсталяторКористувачЗабудовник
  Salus

  ТОВ "САЛУС КОНТРОЛС УКРАЇНА"
  вул. Хмельницька, 10 оф. 188A
  03115, Київ, Україна
  Техпідтримка:
  +38 (044) 334 59 24 (вн.:201)
  +38 (067) 627-80-01 (прямий)
  Час роботи офісу і складу:
  Пн-Пт: 9:00-18:00, перерва: 13:00-14:00
  Сб-Нд: вихідні дні

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio