Polski
English
Українська
Český
Български
Slovenský
Srbija
Русский
Latvija
Lietuva
Slovenija
Bosna i Hercegovina
Hrvatska
Ελληνικά
Española
Italiano
Eestlane
Salus

UA

КАБIНЕТ B2B

UA

КАБIНЕТ B2B

Протокол ZigBee: що це таке та де його використовують?

Назад

Smart Home вже став частиною нашої буденності, а створення домашніх мереж (PAN-Personal Area Networks) стало необхідністю. Сьогодні майже у кожного під рукою є рішення, які покращують комфорт і роблять будинок більш економним: це контролери, датчики, “розумні” розетки, термостати.

Всі ці прилади повинні працювати злагоджено та мати зв’язок між собою — тому виробники пропонують клієнтам нові інструменти для зв’язку між домашнім обладнанням. Проте для зв’язку між бездротовими приладами спеціальний протокол зв’язку — один з таких має назву ZigBee. 

Технологія ZigBee та домашня автоматизація

ZigBee – це протокол бездротової передачі даних, який використовують для двостороннього зв’язку між пристроями. Двосторонній зв’язок означає, що кожен пристрій може як приймати, так і надсилати сигнал. Систему створила в 2002 році компанія ZigBee Alliance, яка досі займається її розробкою та просуванням. Особливість нового стандарту зв’язку — низьке енергоспоживання та проста і недорога конструкція. Зараз багато відомих технологічних брендів співпрацюють з ZigBee Alliance: серед них Philips, Siemens, Samsung, Amazon, Bosch. 

Зараз важко уявити розумний дім без технології ZigBee. Вона використовується для управління пристроями, які полегшують щоденне користування будинком (керування освітленням, жалюзі, опаленням), а також для підвищення безпеки (датчики, сирени).

Йдеться не тільки про дистанційне керування пристроями, а й про створення між ними зв’язків, які визначає користувач. Наприклад: коли датчик руху зафіксує присутність мешканця, сигнал буде посилатися далі, в результаті чого увімкнеться світло, закриються жалюзі, підніметься температура в приміщенні. Це відбувається автоматично, без участі людини – запрограмовані пристрої посилають один одному сигнали «діяти». Сучасна автоматизація будівель базується на сценаріях (правилах, зв’язках), які створює користувач відповідно до власних потреб.

Переваги ZigBee

Система ZigBee була розроблена для домашньої мережі (PAN), тому чудово для цього підходить. Основні переваги ZigBee:

 • низьке споживання електроенергії
 • миттєвий доступ до мережі
 • простота у використанні
 • нові компоненти легко додаються
 • безпечна передача даних
 • широкий діапазон передачі (від 10 до 100 м)
 • доступна ціна пристроїв, що підтримують стандарт ZigBee

Як організована мережа ZigBee?

Домашня мережа ZigBee може бути організована за трьома топологіями: “зірка”, “дерево” та “сітка”. Справа в тому, що елементи цієї мережі – координатор, ретранслятори сигналів, кінцеві виконавчі механізми – повинні ідеально зв’язуватися між собою. А від цього напряму залежить якість автоматизації будинку. 

Зірка

Проста топологія, яка використовується, наприклад, у Bluetooth. Один пристрій є координатором, а всі інші підпорядковані йому (slave). Вони спілкуються безпосередньо тільки з координатором.

Дерево

Це типологія ієрархічного характеру. Координатор — це «стовбур», який керує «гілками», а кожна гілочка має підпорядковані їй елементи. Кінцеві механізми (виконавці) знаходяться тільки на кінці гілочок, вони не спілкуються з іншими та виконують лише «команди». У цій схемі найбільш поширені затримки передачі сигналу.

Комірчаста сітка (або просто сітка)

Типологія сітки не є ієрархічною. Тут будь-який пристрій може спілкуватися з іншим — або напряму, або через пристрій-посередник. Ця функція покращує функціональність системи, тому вважається найкращою організацією мережі ZigBee.

Мережа ZigBee в технології SALUS Controls

Технологія SALUS Controls заснована на типології “сітки”: одразу після встановлення координатора потрібно встановити пристрої, які живляться від напруги (вони стануть одночасно й мережевими ретрансляторами). І лише в останню чергу пристрої, що живляться від батарейок. Так зв’язок між усіма елементами відбуватиметься швидко і гладко.

Пристрої в стандарті ZigBee координуються через інтернет-шлюз, який з’єднує їх у єдину систему в домашній мережі. Однак у онлайн-управлінні шлюз також є сполучною ланкою між домашньою мережею та зовнішнім світом. У поєднанні з Інтернет-додатком шлюз дозволяє керувати вашим будинком з будь-якої точки планети.

ZigBee, Wi-Fi, Bluetooth — яка різниця?

Wi-Fi (Wireless Fidelity) — це метод бездротового зв’язку, який використовується у всьому світі. Його використовують як у PAN (домашніх мережах), так і у всіх громадських місцях. 

Але чим він відрізняється від протоколу ZigBee? Перш за все, Wi-Fi споживає більше енергії. Крім того, ZigBee створює сітку з’єднань між пристроями, розширюючи діапазон до 100 метрів.

Один пристрій випромінює сигнал на відстані 10 метрів або менше. А у випадку з Wi-Fi необхідні додаткові ретранслятори для розширення діапазону мережі. 

Проте і Wi-Fi, і ZigBee перевершують Bluetooth за дальністю дії — у нього діапазон становить лише 10 метрів. Споживає енергії Bluetooth менше, але для передачі даних потрібне з’єднання з іншим пристроєм, який підтримує цей протокол.

Пристрої повинні «знайти» один одного та «бачити» один одного. Bluetooth частіше використовується в мобільних пристроях.

Контакти
Почати співпрацю

Контакт


ТОВ «САЛУС КОНТРОЛС УКРАЇНА»

вул. Хмельницька, 10 оф. 188A 03115, Київ, Україна


Час роботи офісу і складу:

Пн-Пт: 9:00-18:00, перерва: 13:00-14:00
Сб-Нд: вихіднідні


Загальніпитання, замовлення:

+38 (044) 334 59 24 (багатоканальний)
+38 (067) 580 30 65 (багатоканальний)
info.ukraine@salus-controls.eu


Техпідтримка:

+38 (044) 334 59 24 (вн.:201)
+38 (067) 6278001 (прямий)
service.ukraine@salus-controls.eu

  ІнсталяторКористувачЗабудовник
  Salus

  ТОВ "САЛУС КОНТРОЛС УКРАЇНА"
  вул. Хмельницька, 10 оф. 188A
  03115, Київ, Україна
  Техпідтримка:
  +38 (044) 334 59 24 (вн.:201)
  +38 (067) 627-80-01 (прямий)
  Час роботи офісу і складу:
  Пн-Пт: 9:00-18:00, перерва: 13:00-14:00
  Сб-Нд: вихідні дні

  image/svg+xml

  © QL CONTROLS 2020 / All Rights Reserved

  Design & Code by Foxstudio