|_|;;https://salus.ua/2023/04/20/%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d1%87%d0%b0%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d1%96-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b5%d0%be%d1%80%d0%be%d0%bb%d0%b8%d0%ba%d0%b8/;;Відеоінструкції;;;;|_|;;https://salus.ua/2023/03/03/slider_safe/;;Заощаджуйте до 30% на опаленні із SALUS!;;;;|_|Особливість сучасних енергоефективних будинків — можливість дистанційно керувати не лише технікою, а й системою опалення. ;;https://salus.ua/2022/05/27/9-%d0%bf%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d0%b0%d0%b3-%d0%ba%d0%b5%d1%80%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%be%d0%bf%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%8f%d0%bc-%d1%87%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b7-%d1%96%d0%bd/;;9 переваг керування опаленням через Інтернет;;

Особливість сучасних енергоефективних будинків — можливість дистанційно керувати не лише технікою, а й системою опалення. 

SALUS Controls спеціалізується саме на керуванні системами опалення, тому в цій статті ми розкажемо про переваги такого управління через Інтернет. 

Керувати онлайн можна опаленням не лише в сучасних багатоквартирних новобудовах, а й у старих приватних будинках. Крім цього, можна керувати також опаленням у готелях та будинках відпочинку. Все це можливо завдяки системі SALUS Smart Home.

Тож що ви отримуєте, обираючи “розумне” управління опаленням?

man with the background of buildings with different temperature

 1. Оптимальна температура опалення у кімнаті

Встановлюйте температуру для кожної окремої кімнати. Завдяки точним алгоритмам керування, вбудованим у термостати (наприклад, Quantum), підтримувати температуру — легко, незалежно від того, де ви перебуваєте зараз. А мешканцям завжди буде комфортно, адже в будинку не буде різких коливань температури. 

 1. Керування опаленням одним дотиком

Одного разу встановивши графік роботи опалення, вам скоріш за все доведеться час від часу коригувати його. Адже інколи ви можете поїхати у відпустку або ж навпаки — залишитися вдома на канікули. Для цього у вас повинна бути можливість швидко змінити встановлений графік, аби комфортно почуватися вдома. Це можна зробити через мобільний додаток SALUS Smart Home з будь-якої точки планети.

 1. Керування опаленням в готелях

Керування опаленням через Інтернет — дуже зручна функція для менеджерів готелів, оскільки лише один інтернет-шлюз (UGE600) підтримує кілька кімнат та термостатів одночасно. Максимально до одного шлюзу можна підключити до 100 пристроїв — тож одна система може охопити весь об'єкт. Проте краще створити окрему систему для кожного поверху: так буде простіше знайти термостат і керувати їм через додаток. Також ви зможете віддалено змінити встановлені обмеження температури у готельних номерах.

 1. Економія до 30% енерговитрат

Грамотне керування опаленням приносить не тільки комфорт, але й реальну економію. Найбільше коштів ви заощаджуєте, коли не витрачаєте енергію марно — наприклад, коли нікого немає вдома.

Встановлені графіки роботи опалення змінюють кімнатну температуру протягом дня: так будинок не перегрівається і не переохолоджується. Тож онлайн-управління підвищує ефективність обігріву, оскільки дозволяє оперативно коригувати встановлені параметри. Так ви витрачаєте менше енергії для опалення та заощаджуєте гроші.

 1. Контроль за роботою приладів

У додатку SALUS Smart Home ви можете переглянути графіки енергоспоживання. Завдяки “розумним” розеткам можна отримати докладні дані про роботу пристроїв: які з них працюють ефективно, а які споживають занадто багато електроенергії.

 1. Бонус: Безпека будинку (SMS-повідомлення про потенційні загрози)

Система SALUS Smart Home сповіщає користувача про потенційну небезпеку — при пожежі (датчик диму) або при виявленні витоку води (датчик витоку води) ви отримаєте SMS- повідомлення через або ж лист на електронну пошту. Так ви зможете швидко відреагувати тазапобігти можливій шкоді вашій домівці.

UGE600 SALUS Internet Gateway, WLS600 Flooding Sensor, OS600 Opening Sensor, advantages

 1. Турбота про навколишнє середовище

Керування опаленням через Інтернет  – за рахунок зменшення перевантаження та непотрібного споживання енергії – це турбота про природу. Зменшення викидів впливає на навколишнє середовище, стаючи інструментом боротьби з глобальною зміною клімату та її негативним впливом на наше здоров’я.

 1. Рішення для забудькуватих

Всі ми іноді забуваємо робити рутинні речі: наприклад, вимкнути світло або інший побутовий прилад, виходячи з дому. Це можна легко виправити одним натисканням у мобільному додатку! 

 1.  Вища вартість будинку на ринку нерухомості

Автоматизація будинку відіграє важливу роль у ціноутворенні під час продажу об’єкту. Дім, оснащений системою інтернет-управління опаленням, при введенні в експлуатацію зростає у ціні як сучасний, “розумний” будинок. 

Що потрібно для керування опаленням через Інтернет?

До системи SALUS Smart Home, створена саме для онлайн-керування опаленням, входить:

 1. "Серце" системи — інтернет-шлюз UGE600, що забезпечує зв'язок всіх пристроїв у мережі.
 2. Безкоштовний додаток SALUS Smart Home, який дозволяє швидко коригувати параметри.
 3. Температурні термостати та виконавчі пристрої, що працюють у системі SALUS Smart Home: комутаційні центри, модулі управління, термостатичні головки, “розумні” пристрої (датчики, “розумні” розетки і т.д.)
;;https://salus.ua//wp-content/uploads/2022/05/cover-sh-telefon-ze-strona-sh_eu.png|_|Наші нові центри комутації вирішують багато проблем з монтажем.;;https://salus.ua/2022/01/10/cb500-ta-cb500x-centri-komutacii/;;НОВИНКА! CB500 та CB500X — центри комутації для управління теплою підлогою;;

Переваги теплої підлоги добре відомі: це рівномірний розподіл температури, довга тепловіддача, естетичний зовнішній вигляд, а також більш чисте та здорове повітря в приміщенні. Підтримувати комфортну температуру в будинку можна завдяки грамотному управлінню теплою підлогою. Але щоб правильно її налаштувати, потрібно інвестувати в надійне обладнання для автоматизації. Якісний центр комутації – запорука ефективної роботи системи опалення. Важливо, щоб система була надійною, але водночас доступною за ціною. 

Центри комутації CB500 і CB500X — це новинки SALUS Controls, які повністю відповідають цим критеріям та були створені для полегшення монтажних робіт. 

CB500 та CB500X — простий монтаж

CB500 — це дротовий блок керування на 5 зон з живленням 230 В. Він має вбудований модуль керування котлом, насосом колектора та тепловим насосом.

CB500Xдротовий блок керування на 5 зон, 230 В. Може використовуватися як розширюючий модуль до СВ500. 

Наші нові центри комутації вирішують багато проблем з монтажем: вони компактні та тонкі, тому їх можна встановити практично в будь-яку колекторну шафу. Завдяки зручним гачкам зняти та прикріпити кришку дуже легко, а маленькі гвинти під час цих маніпуляцій не випадуть та не загубляться. 

Монтаж дротів простий — не вимагає лудіння та іншої попередньої підготовки. Всі місця розташування дротів адаптовані під їх перетин. Тонкі дроти розміщені зверху, а товстіші — знизу. З таким розташуванням складно заплутатись!

Завдяки зручним затискачам для монтажу дротів, вам не потрібен додатковий інструмент. Новий тип затискачів дозволяє робити це без будь-якого інструменту. Дроти термостата, незалежно від їх товщини, можна захистити від витягування: лише розмістіть їх у фіксуючий ремінець. 

Сам процесс монтажа також зручний — інсталятор розміщує центр комутації на столі або підлозі, рокладує дроти та встановлює пристрій у корпус за допомоги зручних монтажних отворів.

Основні характеристики CB500 і CB500X

 1. Керують 5 незалежними зонами нагріву (1 центр комутації — до 5 термостатів). Це стандартна кількість для одного колектора. Центр комутації може об'єднувати до 15 зон (за умови роботи CB500 із CB500X у комбінації: CB500+ CB500X+СВ500Х). А кольоровий принт полегшує підключення кабелів.
 2. Мають 20 виходів для підключення сервоприводів, тоді як у попередніх моделях 1 термостат керував 4 сервоприводами. У CB500 і CB500X поділ більш адаптований до потреб будинку: наприклад, 1 термостат може керувати 6 сервоприводами (велике приміщення), інший — 2 сервоприводами (маленьке приміщення), а всі інші термостати — 4 приводами.
 3. Мають вбудований запобіжник. Таким чином, CB500X (без модуля) також є автономним пристроєм, а не додатком до основного центру комутації. Крім цього, CB500X, який працює як розширення, не вимагає додаткового джерела живлення — його можна підключити безпосередньо до CB500.
 4. Можуть бути встановлені на DIN-рейку.

CB500 - що потрібно знати про вбудований модуль управління?

 1. Вихід котла дозволяє увімкнути обігрів, коли будь-який термостат надсилає сигнал запиту на тепло, або вимкнути котел, коли всі термостати “мовчать”. Він має затримку запуску котла у 3 хвилини, яка дає системі час підготуватися до роботи (наприклад, сервоприводи встигають відкритись). Час затримки відключення котла можна встановлювати від 0 до 15 хвилин. 
 2. Реле керування котлом та тепловим насосом має безпотенційні контакти, управління здійснюється без напруги.
 3. Перемикання режиму обігріву/охолодження здійснюється безпосередньо з центру комутації або окремо на кожному термостаті. У центрі комутації є вхід на підключення датчика точки роси у разі використання системи “теплі/холодні стіни”.
 4. Керуючий вихід насоса силовий, 230 В, а тому насос можна підключати безпосередньо до центру комутації без додаткових перемичок — що значно спрощує його підключення.
 5. Насос вмикається та вимикається із трихвилинною затримкою, щоб дати системі час на підготовку до роботи.

CB500 (центр комутації з модулем) та CB500X (центр комутації без модуля) - який обрати?

Центри комутації обирає користувач, який хоче мати у своєму будинку зональне управління — тобто підтримувати температуру в кожній кімнаті відповідно до її функції або часу доби. Якщо в системі опалення немає котла або теплового насосу, а лише регулюючі приводи (випадок з централізованим теплопостачанням) — тоді буде достатньо CB500X. Але якщо потрібно керувати автономним джерелом тепла в будівлі, слід обрати центр комутації CB500.

;;https://salus.ua//wp-content/uploads/2022/01/slaider-2.jpg|_|Тепла підлога — непомітна, комфортна та економна система опалення. Але чи дійсно варто інвестовувати в неї?;;https://salus.ua/2021/11/22/perevagi-opalennja-teploju-pidlogoju/;;Переваги опалення теплою підлогою;;

Радіатори — це стандартне і очевидне рішення для опалення вдома, але чи завжди це найкраща опція? Адже зараз все більше людей відмовляються від цього виду опалення, а натомість обирають теплу підлогу — вона непомітна, комфортна та економна. Та чи дійсно варто інвестувати в цю систему опалення? 

Зараз з’ясуємо! Ось декілька переваг:

Оптимальний  розподіл температури

Одна з причин, чому варто встановити теплу підлогу — це більш оптимальний розподіл температури у порівнянні з радіаторним опаленням. Практика показує, що людям комфортніше, коли на рівні ніг температура нижче, ніж на рівні голови. Тепла підлога ідеально справляється з цим завданням — адже тепле повітря піднімається вище, а прохолодне залишається внизу. За таких умов людина почувається краще.

Але це ще не все! Тепла підлога також рівномірно розподіляє температуру по всьому приміщенню. Радіатори гріють повітря тільки локально — тому біля радіатора може бути набагато тепліше, ніж в іншому кінці кімнати. З теплою підлогою цієї проблеми немає: вона встановлюється по всій поверхні приміщення і рівномірно віддає тепло.

Економність

Завдяки оптимальному розподілу температури використання енергії стає більш ефективним. Обігріватися теплою підлогою дешевше, ніж традиційним радіаторним опаленням. За однієї температури тепло відчувається сильніше, якщо ви користуєтесь теплою підлогою. Тому для однакового теплового комфорту можна знизити температуру підлоги на 1-2°C. Так ви заощадите приблизно 10% витрат на опалення!

Більша вологість повітря, менше пилу

Специфіка роботи теплої підлоги зменшує кількість пилу, що циркулює в повітрі, а також дозволяє підтримувати оптимальну вологість у приміщенні. 

Тепла підлога виділяє тепло через випромінювання, тому не викликає руху повітря, на відміну від радіаторного опалення. Радіатори віддають тепло шляхом випромінювання і конвекції, рухаючи повітря вгору. Крім того, за температури вище 55°C пил на радіаторах починає горіти. А тепла підлога зменшує рух повітря і, отже, запобігає підйому більшої частини пилу і допомагає підтримувати оптимальну вологість. Це робить її безпечною для алергіків і полегшує утримання будинку в чистоті.

Гнучкість у виборі дизайну

Радіатори часто обмежують можливості дизайну приміщення. Вони займають цінний простір та часто розміщуються невдало. Обираючи теплу підлогу, вам не доведеться турбуватися про розташування радіаторів і їх вплив на інтер’єр. Багато наших клієнтів навіть стверджують, що радіатори захаращують простір. Рішення – тепла підлога, яка є абсолютно непомітною.

Майте на увазі, що з теплою підлогою потрібно ретельно обирати оздоблювальні матеріали для підлоги. Використовуйте матеріали, які добре проводять тепло. Найкраще підходять камінь та кераміка, хоча можна використовувати ламінат та паркет. У більшості випадків слід уникати килимів.

Відмінно працює з сучасними системами

Тепла підлога — це більш сучасне рішення, ніж радіатори. Вона поєднує в собі економію електроенергії та комфорт.Тепла підлога відмінно працює з передовими системами, які використовують відновлювані джерела енергії — теплові насоси або фотоелектричні системи. Підлогове опалення ідеально поєднувати  з домашньою автоматизацією та системами розумного дому, оскільки це дозволяє точно контролювати температуру. У SALUS Controls ви знайдете широкий асортимент продукції  для роботи з системою теплої підлоги.

;;https://salus.ua//wp-content/uploads/2021/11/NWVhjdJ1.png|_|Smart Home вже став частиною нашої буденності, а створення домашніх мереж стало необхідністю. ;;https://salus.ua/2021/11/21/protokol-zigbee/;;Протокол ZigBee: що це таке та де його використовують?;;

Smart Home вже став частиною нашої буденності, а створення домашніх мереж (PAN-Personal Area Networks) стало необхідністю. Сьогодні майже у кожного під рукою є рішення, які покращують комфорт і роблять будинок більш економним: це контролери, датчики, “розумні” розетки, термостати.

Всі ці прилади повинні працювати злагоджено та мати зв’язок між собою — тому виробники пропонують клієнтам нові інструменти для зв’язку між домашнім обладнанням. Проте для зв’язку між бездротовими приладами спеціальний протокол зв’язку — один з таких має назву ZigBee. 

Технологія ZigBee та домашня автоматизація

ZigBee – це протокол бездротової передачі даних, який використовують для двостороннього зв'язку між пристроями. Двосторонній зв'язок означає, що кожен пристрій може як приймати, так і надсилати сигнал. Систему створила в 2002 році компанія ZigBee Alliance, яка досі займається її розробкою та просуванням. Особливість нового стандарту зв'язку — низьке енергоспоживання та проста і недорога конструкція. Зараз багато відомих технологічних брендів співпрацюють з ZigBee Alliance: серед них Philips, Siemens, Samsung, Amazon, Bosch. 

Зараз важко уявити розумний дім без технології ZigBee. Вона використовується для управління пристроями, які полегшують щоденне користування будинком (керування освітленням, жалюзі, опаленням), а також для підвищення безпеки (датчики, сирени).

Йдеться не тільки про дистанційне керування пристроями, а й про створення між ними зв’язків, які визначає користувач. Наприклад: коли датчик руху зафіксує присутність мешканця, сигнал буде посилатися далі, в результаті чого увімкнеться світло, закриються жалюзі, підніметься температура в приміщенні. Це відбувається автоматично, без участі людини – запрограмовані пристрої посилають один одному сигнали «діяти». Сучасна автоматизація будівель базується на сценаріях (правилах, зв’язках), які створює користувач відповідно до власних потреб.

Переваги ZigBee

Система ZigBee була розроблена для домашньої мережі (PAN), тому чудово для цього підходить. Основні переваги ZigBee:

Як організована мережа ZigBee?

Домашня мережа ZigBee може бути організована за трьома топологіями: “зірка”, “дерево” та “сітка”. Справа в тому, що елементи цієї мережі – координатор, ретранслятори сигналів, кінцеві виконавчі механізми – повинні ідеально зв’язуватися між собою. А від цього напряму залежить якість автоматизації будинку. 

Зірка

Проста топологія, яка використовується, наприклад, у Bluetooth. Один пристрій є координатором, а всі інші підпорядковані йому (slave). Вони спілкуються безпосередньо тільки з координатором.

Дерево

Це типологія ієрархічного характеру. Координатор — це «стовбур», який керує «гілками», а кожна гілочка має підпорядковані їй елементи. Кінцеві механізми (виконавці) знаходяться тільки на кінці гілочок, вони не спілкуються з іншими та виконують лише «команди». У цій схемі найбільш поширені затримки передачі сигналу.

Комірчаста сітка (або просто сітка)

Типологія сітки не є ієрархічною. Тут будь-який пристрій може спілкуватися з іншим — або напряму, або через пристрій-посередник. Ця функція покращує функціональність системи, тому вважається найкращою організацією мережі ZigBee.

Мережа ZigBee в технології SALUS Controls

Технологія SALUS Controls заснована на типології “сітки”: одразу після встановлення координатора потрібно встановити пристрої, які живляться від напруги (вони стануть одночасно й мережевими ретрансляторами). І лише в останню чергу пристрої, що живляться від батарейок. Так зв'язок між усіма елементами відбуватиметься швидко і гладко.

Пристрої в стандарті ZigBee координуються через інтернет-шлюз, який з'єднує їх у єдину систему в домашній мережі. Однак у онлайн-управлінні шлюз також є сполучною ланкою між домашньою мережею та зовнішнім світом. У поєднанні з Інтернет-додатком шлюз дозволяє керувати вашим будинком з будь-якої точки планети.

ZigBee, Wi-Fi, Bluetooth — яка різниця?

Wi-Fi (Wireless Fidelity) — це метод бездротового зв’язку, який використовується у всьому світі. Його використовують як у PAN (домашніх мережах), так і у всіх громадських місцях. 

Але чим він відрізняється від протоколу ZigBee? Перш за все, Wi-Fi споживає більше енергії. Крім того, ZigBee створює сітку з'єднань між пристроями, розширюючи діапазон до 100 метрів.

Один пристрій випромінює сигнал на відстані 10 метрів або менше. А у випадку з Wi-Fi необхідні додаткові ретранслятори для розширення діапазону мережі. 

Проте і Wi-Fi, і ZigBee перевершують Bluetooth за дальністю дії — у нього діапазон становить лише 10 метрів. Споживає енергії Bluetooth менше, але для передачі даних потрібне з’єднання з іншим пристроєм, який підтримує цей протокол.

Пристрої повинні «знайти» один одного та «бачити» один одного. Bluetooth частіше використовується в мобільних пристроях.

;;https://salus.ua//wp-content/uploads/2021/12/post-blog-1920x500-x3.jpg|_|Як ви думаєте, на що впливає температура у будинку? Найочевидніше — на комфорт на рівні “тепло”/”холодно”. Проте від температури у приміщенні залежить і ефективна робота, і повноцінний сон, і гарний настрій людини. ;;https://salus.ua/2021/10/21/idealna-temperatura-v-primishenni/;;Ідеальна температура в приміщенні: якою вона повинна бути?;;

Як ви думаєте, на що впливає температура у будинку? Найочевидніше — на комфорт на рівні “тепло”/”холодно”. Проте від температури у приміщенні залежить і ефективна робота, і повноцінний сон, і гарний настрій людини. А найголовніше — тепловий баланс впливає на здоров’я всіх мешканців будинку.

Правильна температура у приміщенні покращує здоров'я дихальної та серцево-судинної системи, знижує нашу схильність до хвороб, особливо до інфекцій верхніх дихальних шляхів.

Тож якою має бути ідеальна температура у будинку? Відповідь у цій статті.

Здоров’я починається вдома

Багато денного світла, якісна вентиляція, правильний рівень вологості та баланс температури — це ключові якості комфортного будинку. А дім — це місце, де людина відпочиває та «підзаряжається» енергією. Через пандемію ми стали більше часу проводити вдома: наш дім став також і офісом! Тож тепер наш фізичний та моральний стан залежить від умов всередині будинку. Перебуваючи у своїх домівках довгі години, та навіть цілі дні, ми повинні дбати про мікроклімат приміщень — він повинен бути здоровим.

Мова не тільки про тепловий, а й про повсякденний комфорт. Ми почуваємось краще та працюємо ефективніше, коли температура приміщення відповідає його функції — у вітальні це буде одна температура, у ванній зовсім інша.

Тож яка температура є оптимальною для різних кімнат?

По-перше, температуру вдома слід підлаштовувати під індивідуальні потреби мешканців. Проте є певні універсальні правила.

Тепловий комфорт тісно пов’язаний з фізіологією людського організму: і тут необхідно підтримувати баланс. З одного боку, за тривалих низьких температур (нижче 18℃) організм охолоджується, падає працездатність і збільшується вразливість до інфекцій. З іншого боку, кімнатна температура вище 21℃ викликає пересихання слизових оболонок дихальних шляхів і навіть кон’юнктивіт — це знижує імунітет та призводить до алергії та навіть астми. Занадто висока температура у кімнаті знижує концентрацію, сприяє підвищеному потовиділенню і навіть проблемам з серцем.

Тож яка температура вважається оптимальною? У вітальні або офісі — це близько 20℃. За такою температури ми максимально зосереджені, продуктивні та сповнені бадьорості. А от температура в діапазоні від 21℃ до 25 ℃ може бути комфортною скоріше у ванній кімнаті.

На кухні температура повинна бути нижчою, ніж, наприклад, у вітальні — все через те, що ми гріємо кухню під час приготування їжі. Тож оптимальна температура тут становить близько 19℃.

З кожним роком ми все більше цінуємо екологічність та енергоефективність —  правда ж приємно знати, що наш будинок не забруднює природу та заощаджує гроші в домашньому бюджеті?

Правильна температура = здоровий сон

Сон — це основна фізіологічна потреба організму, без якої людина не може нормально жити. Повноцінне відновлення під час сну допомагає уникнути хвороб та добре почуватися. Тому правильна температура у спальні є ще однією важливою умовою комфортного будинку.

А що впливає на здоровий сон?

Ідеальною температурою для сну вважається 17-19 ℃ — це нижче, ніж для нашої повсякденної діяльності. Спальня повинна бути більш прохолодною, ніж вітальня.Перегріваючи кімнату, в якій ми спимо, ми змушуємо організм активувати режим “охолодження”. Посилюється кровообіг, ми пітніємо. Концентруючись на постійному охолодженні, наше тіло не відпочиває так, як слід — сон стає неспокійним, не глибоким. Вранці ми прокидаємося розбитими, слабкими та не відпочившими. Проте зворотна ситуація не краща: коли в спальні занадто холодно, ми прокидаємось змерзлі, з нежиттю та болем у горлі.

Теорія vs. практика

Відчуття тепла — дуже індивідуальне питання, адже комфортна температура для роботи або сну для кожної людини може бути різною. На сприйняття температури може впливати все: вік, стать, стан здоров’я, емоції, навіть наш настрій у певний день. Тому, щоб налаштувати роботу системи опалення під себе, варто обладнати свій будинок сучасними системами управління.

Кімнатні термостати, центри комутації, сервоприводи, “розумні” термоголовки — саме ці пристрої найкраще забезпечують контроль над опаленням. Вони будуть стежити за температурою в будинку та підтримувати комфортний тепловий режим.

Інвестуючи в сучасні технології, ми можемо покращити всі фактори добробуту мешканців — якість повітря, температуру, вологість.

SALUS Controls: підтримуйте бажану температуру у вашому будинку

Системи управління опаленням від SALUS Controls дозволяють легко змінювати параметри опалення залежно від часу доби, активності мешканців або призначення конкретної кімнати. Ви також можете, наприклад, зменшити температуру в певних кімнатах, коли ви не вдома — так ви зменшите витрати на опалення.

Індивідуальний контроль температури дозволяє легко і швидко керувати мікрокліматом вашого будинку. Якщо ж, наприклад, ви захворіли, лежите у ліжку та хочете, щоб у спальні було тепліше, ніж у вітальні —  лише одним дотиком змініть налаштування у мобільному додатку! Алгоритми управління опаленням підлаштують температуру відповідно до нових показників.

Особливої уваги заслуговує наша гордість — система SALUS Smart Home, яка дозволяє вам не тільки керувати опаленням, але й створювати “розумний” будинок відповідно до ваших потреб.

З чого складається система SALUS Smart Home?

До SALUS Smart Home входять пристрої, які дозволяють керувати температурою в кожній окремій кімнаті з будь-якої точки світу через Інтернет. Також ви можете контролювати роботу котла, теплового насоса, гарячої води та ін. Окрім терморегулятора, серія SALUS Smart Home включає в себе:

 1. Універсальний інтернет-шлюз UGE600 (керування всіма підключеними до нього пристроями через мобільний додаток)
 2. Центр комутації KL08RF + модуль розширення KL04RF для керування нагрівом/охолодженням поверхонь
 3. Бездротові термоголовки TRV
 4. Модулі управління
 5. “Розумні” розетки (управління пристроями потужністю до 3600 Вт)
 6. Датчики: відкриття вікон/дверей, затоплення, диму, руху

Процес налаштування та з’єднування пристроїв у веб-додатку — простий та інтуїтивно зрозумілий. Система SALUS Smart Home — одна з найпростіших у використанні та найбільш ефективних на ринку.

Чому управління опаленням — це рішення, без якого будинок не може бути економним та сучасним?

Тому що лише завдяки інтелектуальному управлінню систем опалення ви отримаєте:

Отже, інтелектуальні системи управління опаленням дбають не тільки про комфорт, а й про здоров’я усіх мешканців будинку.

;;https://salus.ua//wp-content/uploads/2021/10/A1-1920x500-v3-1.jpg|_|Як датчики системи SALUS Smart Home дбають про безпеку вашої оселі?;;https://salus.ua/2021/08/12/datchyky-bezpeky-chomu-systema-salus-smart-home/;;Датчики безпеки: чому система SALUS Smart Home — це не тільки про комфорт;;

В цій статті ви знайдете відповіді на такі питання:

“Розумний” будинок — “розумний” захист

Завдяки системі “розумного” будинку користувачі можуть підлаштовувати роботу домашніх приладів під власні потреби. Зв'язок між пристроями відбувається з мінімальним втручанням людини, тому керування стає все більш зручним. Майбутнє вже тут!

Хоча автоматизоване управління будинком робить життя простішим та приємнішим, зараз людей турбує не тільки комфорт — адже автоматика має набагато більші можливості.
Завдяки сучасним датчикам безпеки системи “розумного” будинку також можуть захищати ваш дім.

Наприклад, розумні технології попереджують вас про надзвичайні ситуації та полегшують життя літнім людям, людям з інвалідністю, або людям, які дбають про них.

Так, встановивши датчики безпеки системи SALUS Smart Home, ви можете спокійно залишити бабусю вдома, поки будете на роботі.

Для цього вам знадобляться сценарії OneTouch. Якщо вдома бабусі раптово стає погано — вона може натиснути на тривожну кнопку, і ви автоматично отримаєте сповіщення про це. Так ви зможете вчасно допомогти їй у разі небезпеки.

Які датчики безпеки є у системі SALUS Smart Home та за що вони відповідають

Датчики можуть сповістити вас про такі “події”:

Пожежна сигналізація — це не просто локальне виявлення диму та активація сирени. Система SALUS Smart Home автоматично виявляє дим, після чого користувач отримує сповіщення про це. Так само у разі виявлення витоку води або відкриття дверей/вікна. А якщо ми створимо таке саме правило OneTouch, система не тільки надішле сповіщення про затоплення, але й автоматично перекриє подачу води (за допомогою роз'єму SPE600 або реле SR600).

Ще одна корисна функція системи SALUS Smart Home — імітація присутності мешканців. Завдяки “розумному” освітленню та “розумним” жалюзі, створюється ілюзія, що вдома хтось є. За встановленим графіком світло в кімнатах буде вмикатись у заздалегідь визначений час, і так само вимикатись на ніч. А жалюзі опускатимуться на заході сонця і підніматимуться вранці.

Що потрібно для створення таких сценаріїв для безпеки вашого будинку? Перш за все, базові елементи системи SALUS Smart Home: це Інтернет-шлюз UGE600 та веб-додаток. А також:

Розглянемо ці пристрої детальніше.

Бездротові кнопки CSB600, SB600 у системі SALUS Smart Home: це активатори бездротових сценаріїв. Вони активують одну (CSB600) або дві (SB600) події (наприклад, вимкнення світла, опалення). CSB000 — це тривожна кнопка з кришкою, яка може надсилати сповіщення з певним текстом.

Датчик виявлення диму SD600: цей пристрій виявляє дим у приміщеннях. Його можна використовувати окремо — без Інтернет-шлюзу UGE600 та мобільного додатка. Проте лише у системі SALUS Smart Home цей датчик має функцію екстреного сповіщення.

Датчик витоку води WLS600: водонепроникний датчик виявлення витоку, який виявляє воду на поверхні під ним або на контактах проводів, підключених до нього. Завдяки спільній системі SALUS Smart Home є можливість перекрити подачу води та сповістити про це користувача.

Датчики відкриття вікон/дверей OS600/SW600: бездротові пристрої, що працюють у парі з веб-додатком SALUS Smart Home. Дозволяють вимкнути опалення в приміщенні на час провітрювання або під час відкриття вікна/дверей. Як частина системи, датчики також повідомляють користувача про подію відкриття/закриття (вікон, двері тощо).

Датчик руху MS600: у парі з ”розумною” розеткою (SPE600) або реле (SR600) датчик дозволяє вмикати або вимикати світло при виявленні руху.

Розумна розетка SPE600: розумна вилка із захистом від перевантаження. Вона керує пристроями, підключеними до неї. Також ця розетка показує історію споживання енергії, збільшує радіус дії мережі ZigBee.

“Розумне” реле SR600: реле для напруги (наприклад, котлів, насосів, освітлення) та пристроїв без напруги (наприклад, пультів керування, контролерів воріт, датчиків відкриття), призначених для роботи в комутаційній коробці, розетці або там, де є необхідність управління приймачем. Максимальна потужність навантаження — 16А). Крім цього, “розумне” реле збільшує радіус дії мережі ZigBee, а також під’єднується безпосередньо до термостата як єдиний компонент “розумної” системи, оскільки інші елементи працюють через OneTouch.

Час підбивати підсумки! 

Тож як система SALUS Smart Home робить ваш будинок безпечним?

;;https://salus.ua//wp-content/uploads/2021/08/cover.jpg|_|З правильно запрограмованими правилами OneTouch терморегулятори, “розумні” розетки та реле адаптують роботу побутових пристроїв до потреб мешканців дому. ;;https://salus.ua/2021/06/15/4-perevagi-sistemi-salus-smart-home/;;4 переваги системи SALUS Smart Home для вашого дому;;

SALUS Smart Home — це рішення, яке приносить не тільки комфорт, але й економію. З правильно запрограмованими правилами OneTouch терморегулятори, “розумні” розетки та реле адаптують роботу побутових пристроїв до потреб мешканців дому. 

1. Зручна та функціональна автоматика для управління будинком

В основі системи SALUS Smart Home — мережа ZigBee. Вона характеризується низьким енергоспоживанням, надійною передачею даних та безпечністю передачі сигналу. З ZigBee можна керувати:

SALUS Smart Home можна керувати через безкоштовний мобільний додаток та ПК-версію. Завдяки програмі ви зможете керувати домашніми або офісними пристроями з будь-якої точки світу. Потрібно лише зареєструвати обліковий запис і мати підключення до Інтернету.

Ось декілька сценаріїв використання правил SALUS Smart Home: наприклад, після заходу сонця світло автоматично вмикатимуться у всіх кімнатах. Або ж можна створити правило OneTouch, за яким всі прилади вимикатимуться о півночі.

2. Керування опаленням та економія

На опалення витрачається більшість електроенергії в будинку. Саме тому важливо мати можливість керувати теплом у кожному окремому приміщенні. Наприклад, у спальні добре, щоб під вечір було прохолодніше, ніж у вітальні чи ванній кімнаті. А у вітальні можна підтримувати економічну температуру, коли нікого немає вдома. Все це можна легко запрограмувати у додатку SALUS Smart Home.

Зональне керування дозволяє уникнути непотрібного перегріву менш відвідуваних кімнат. В результаті ви заощаджуєте тепло, гроші та уникаєте шкоди навколишньому середовищу.

3. Контроль за споживанням електроенергії 

Додаток SALUS Smart Home відслідковує скільки енергії споживають пристрої, підключені через “розумні” розетки (Smart Plug SPE600) та які скме це пристрої. Історія споживання (представлена на діаграмах) дозволяє з’ясувати, які саме пристрої працюють неефективно та вимагають зміни режиму роботи.

4. Комфортне та безпечне життя

Керування будинком через додаток дозволяє регулювати роботу опалення будинку з будь-якої точки світу. Важлива функція додатку SALUS Smart Home — це SMS або e-mail повідомлення про виявлені аварії, такі як пожежа в котельні (датчик диму), затоплення кухні (датчик затоплення) або проникнення зловмисника до будинку (детектор відкриття вікон/дверей). Таке попередження дозволяє вчасно відреагувати та мінімізувати можливі збитки. 

Додаток SALUS Smart Home також має функцію сканування, яка забезпечує швидкий контроль будівлі та пристроїв, що знаходяться в ньому. Це ідеальне рішення в той момент, коли перед від'їздом ви хочете переконатися, що все працює справно, світло та прилади вимкнено.

Продукти серії SALUS Smart Home

Quantum SQ610/SQ610RF: кімнатний термостат із вбудованим датчиком вологості. Використовується для керування пристроями SALUS Smart Home. Він доступний у двох варіантах, провідному та бездротовому. Особливість провідної версії — можливість керування пристроями як дротовими (пристрої, підключені до термостату; вузол підключення теплої підлоги, бойлер), так і бездротовими. 

Ви можете обирати алгоритм управління Quantum: ITLC/гістерезис/алгоритм для саморегулюючого приводу THB. Оснащений функцією ТЕПЛА ПІДЛОГА, що підтримує підлогу теплою незалежно від графіка опалення. Цей терморегулятор також має функцію блокування PIN-кодом та встановлені межі температури.

“Розумна” розетка SPE600: оснащена “розумним” штекером із захистом від навантаження (подовжувач електричної розетки) для керування підключеними до нього пристроями. Є елементом системи SALUS Smart Home. Прилад вимірює потужність підключених до нього пристроїв, показує історію енергоспоживання (у додатку), збільшує радіус дії мережі ZigBee.

Датчик відкриття вікон/дверей SW600: тонкий бездротовий датчик відкриття вікон/дверей, що працює спільно з інтернет-шлюзом UGE600, мобільним додатком та термостатами серії SALUS Smart Home. З його допомогою опалення автоматично відключається під час провітрювання/відкриття вікна або дверей.

Чому варто контролювати своє опалення із брендом SALUS Controls?

;;https://salus.ua//wp-content/uploads/2022/05/aaaaa1.jpg|_|Найспекотніші місяці року ще попереду, тому зараз найкращий час задуматися про фанкойл — ефективний спосіб охолодження будь-якого приміщення за допомогою лише одного пристрою. ;;https://salus.ua/2021/06/15/%d0%b2%d1%81%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d1%84%d0%b0%d0%bd%d0%ba%d0%be%d0%b9%d0%bb%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%bd%d1%86%d0%b8%d0%bf%d0%b8-%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b8-%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b8/;;Все про фанкойли: принципи роботи, види та особливості експлуатації;;

Найспекотніші місяці року ще попереду, тому зараз найкращий час задуматися про фанкойл — ефективний спосіб охолодження будь-якого приміщення за допомогою лише одного пристрою. Проте фанкойл може працювати не тільки на охолодження, а й на обігрів: тому він буде служити вам і суворої зими, і спекотним літом.

Що таке фанкойл?

Фанкойл — це елемент системи клімат-контролю, який охолоджує або нагріває повітря, підтримуючи оптимальну температуру у приміщенні. Цей пристрій складається з двох частин: вентилятора (fan) та теплообмінника (coil). Завдяки додатково встановленому фільтру, повітря, що проходить крізь теплообмінник, очищається від часток пилу, пуху та інших забруднювачів повітря.

Як працює фанкойл?

В основі роботи фанкойла — теплообмін з навколишнім середовищем за допомогою вентилятора методом примусової конвекції. Увесь процес виглядає так: 

 1. вентилятор «забирає» повітря з приміщення та перенаправляє його до теплообмінника;
 2. в той самий час до теплообмінника надходить холодна або гаряча вода (в залежності від того, чи фанкойл працює на охолодження чи обігрів);
 3. потік повітря здуває з теплообмінника тепло або холод, прискорюючи процес конвекції; 
 4. це повітря вже охолоджує аба нагріває  приміщення.

Зверніть увагу!
Під час проектування системи треба враховувати, що коли фанкойл працює на охолодження, на теплообміннику з’являється конденсат. Для нього необхідно передбачити дренаж.

Які існують види фанкойлів?

За кількістю труб: 

За кріпленням розрізняють настінні, підлогові та касетні фанкойли. Всі вони однаково прості у встановленні.

Де можна використовувати фанкойл?

Цей пристрій здатен прокачувати великі об’єми повітря — з цього і випливає його популярність у готелях, великих офісних приміщеннях, кінозалах, торговельних та виставкових центрах. Фанкойли також можна встановлювати і у приватних будинках, але за умови добре підготовленої гідравлічної системи. 

Які переваги фанкойлів?

Фанкойли та автоматичне управління

Підвищити ефективність роботи фанкойлів можна за допомогою сучасних систем автоматичного управління. Правильно підібрана система запобігає переохолодженню або перегріву та підтримує комфортну температуру у приміщенні. Також завдяки цій системі ви зможете заощадити 30-50% своїх витрат на електроенергію.

SALUS Controls пропонує багатофункціональний кімнатний контролер FC600, який працює в парі з дво- або чотирьохтрубними фанкойлами. Завдяки високій точності керування вентиляторами та клапанами, FC600 — одне з найкращих рішень для такого обладнання. FC600 працює за алгоритмом TPI (ШІМ, широтно-імпульсна модуляція).

Завдяки великій кількості налаштувань контролера, можна налаштувати роботу фанкойла відповідно до розкладу та значень температури. Крім цього, FC600 можна керувати віддалено через Інтернет: це можна робити як через мобільний додаток, так і через браузер на ПК. Для цього знадобиться інтернет-шлюз UGE600 — так ви зможете керувати усіма пристроями у системі.  

SALUS Controls також пропонує додатковий модуль управління FC600-M — це модульне розширення для контролера FC600. Він керує вентиляторами фанкойлів або внутришньопідлогових обігрівачів, яким необхідний сигнал в від 0 до 10 Вт. 

Але як це працює? Все просто: FC600-M плавно регулює швидкість обертання вентилятора, подаючи напругу в діапазоні від 0 до 10 ВТ. Крім цього, модуль управління керує двома електроприводами — клапанами нагріву та охолодження. 

;;https://salus.ua//wp-content/uploads/2021/06/Cover4.jpg